Poniżej znajduje się kilka praktycznych wskazówek dotyczących ubiegania się o pracę w firmie MASCOT. Są to ogólne podpowiedzi dotyczące zgłaszania swojej kandydatury.
Nie ma już możliwości przesłania aplikacji bezpośrednio przez e-mail lub pocztą. Przyjmujemy tylko zgłoszenia złożone za pośrednictwem naszego elektronicznego systemu rekrutacji. Pozwoli to na zapewnienie zgodności z ustawą o ochronie danych osobowych.
Aktualne oferty pracy można znaleźć poprzez kliknięcie odnośnika „Aktualne oferty pracy” na naszej stronie internetowej i wysłanie swojego zgłoszenia przez kliknięcie odnośnika znajdującego się przy interesującej ofercie.
Można także użyć odnośnika do wysłania zgłoszenia ogólnego. Przejdź do „Zaloguj”, wybierz nowego użytkownika i wprowadź nazwę użytkownika oraz hasło. Kliknij „Akceptuj” i wprowadź swoje dane na następnej stronie. Dołączając swoje CV, możesz uniknąć wprowadzania swoich danych w polach „dotychczasowe doświadczenie” itp. Po zakończeniu kliknij „Zapisz”. Zawsze możesz w późniejszym czasie zmienić swoje dane.
Informacje praktyczne
- Referencje:
Referencje i opinie poprzednich pracodawców osoby starającej się o pracę często zawierają potrzebne i przydatne informacje. W razie obopólnego zainteresowania zatrudnieniem, prosimy kandydatów o zgodę na kontakt z ich wcześniejszymi przełożonymi.
- Adres kontaktowy:
Zostaniesz poproszony o zarejestrowanie swojego adresu e-mail. Będzie to adres, który będzie używany w przyszłych kontaktach z Tobą. Dlatego zalecamy użycie prywatnego adresu e-mail.
- Załączniki:
Podczas składania zgłoszenia elektronicznego można wgrać załączniki do naszego systemu. Pliki muszą być w formatach PDF, JPG lub Microsoft Office.
- Edycja, aktualizacja lub usuwanie danych
Możesz przejrzeć, edytować, zaktualizować lub usunąć swoje dane w dowolnej chwili, logując się do naszego systemu nazwą użytkownika i hasłem.
Porady dotyczące zgłoszenia
- Dobrze się przygotuj
Przed wysłaniem swojego zgłoszenia poświęć chwilę, aby dowiedzieć się więcej o naszej firmie – dla nas, i dla siebie. Dzięki temu Twoje zgłoszenie będzie bardziej wiarygodne i zwiększy Twoje szanse, że zostaniesz wzięty pod uwagę. Dobrym miejscem na początek jest nasza Strona domowa.
- Pisz zwięźle i dokładnie.
Odbieramy wiele zgłoszeń w odpowiedzi na nasze ogłoszenia. Dlatego musisz być zwięzły i dokładny, przedstawiając swoją osobę. Zgłoszenie nie powinno być dłuższe niż jedna strona. Chcemy uzyskać szybką opinię o Tobie. Spraw, aby Twoje zgłoszenie dobrze się czytało: Unikaj stosowania skrótów i żargonu technicznego. Twojego CV (zazwyczaj!) nie będą czytać inżynierowie ani programiści.
- Napisz osobiste zgłoszenie
Staraj się unikać wysyłania standardowych zgłoszeń. Dodaj do zgłoszenia coś od siebie. Dzięki temu Twoje zgłoszenie wyróżni się na tle innych i powie nam, kim NAPRAWDĘ jesteś. Bądź sobą, zarówno w kwestii stylu, podejścia, jak i w języku oraz treści. Myśl o swoim CV jako o „żywym dokumencie” i dopasuj je do stanowisk, na które zgłaszasz swoją kandydaturę.
- Dlaczego powinniśmy wybrać Ciebie?
Użyj swojej aplikacji, aby pokazać, dlaczego zgłaszasz swoją kandydaturę, co masz do zaoferowania i jaka jest TWOJA wizja pracy. Chcemy, abyś poczuł pasję do pracy, ponieważ właśnie takich pracowników potrzebujemy. Znajdź wszystkie swoje mocne strony: możesz na przykład zrobić listę swoich umiejętności
- Dołącz wszelkie ważne załączniki.
W ogłoszeniu zazwyczaj znajduje się informacja o dokumentach, które należy dołączyć do zgłoszenia. Wgraj załączniki wymagane w zgłoszeniu (i tylko te). Jeśli będziemy potrzebować dodatkowych dokumentów poprosimy, abyś zabrał je ze sobą na rozmowę kwalifikacyjną.
- Jak dobrze spełniasz wymagania stanowiska?
Dobre zgłoszenie konkretnie odnosi się do podanych wymagań. Unikaj powtarzania zawartości swojego CV, w zamian za to starannie wybierz jedną lub dwie ważne kwestie, które potwierdzają zgodność z wymaganiami. Argumentuj swój wybór: jeśli miałeś wiele różnych prac/stanowisk nie musi to oznaczać, że jesteś chaotyczny – argumentuj swoje motywy!
- Sprawdź swoje zgłoszenie przed jego wysłaniem
Zawsze sprawdź swoje zgłoszenie przed jego wysłaniem, aby uniknąć błędów merytorycznych, literówek i tym podobnych. Błędy i inne niedoskonałości w zgłoszeniu są bardzo niefortunne. Skorzystaj z pomocy: poproś kogoś, aby sprawdził i ocenił Twoje CV.
- Dotrzymuj terminów
W skrócie: Przesyłaj zgłoszenie przed wygaśnięciem terminu, najlepiej dużo wcześniej, ponieważ często zaczynamy przeglądać zgłoszenia przed upływem terminu ich nadsyłania. Pamiętaj, aby napisać w zgłoszeniu datę. Zawsze możesz zaktualizować swoje zgłoszenie, jeśli zajdzie taka potrzeba.